Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi’ndeki Çocuk Mahpusların Durumu

Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi’ndeki Çocuk Mahpusların Durumu
Özgür Gündem gazetesinde yer alan 18 Temmuz 2014 tarihli habere göre toplumsal bir gösteriye katıldıkları gerekçesiyle göz altına alınıp tutuklanan Mehmet ve Şeyhmus Denli kardeşler Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi’nde kötü muameleye maruz kaldılar.yazının devamini okumak için tıklayınız http://www.trkahkaha.com

Hapiste Çocuk

Özgür Gündem gazetesinde yer alan 18 Temmuz 2014 tarihli habere göre toplumsal bir gösteriye katıldıkları gerekçesiyle göz altına alınıp tutuklanan Mehmet ve Şeyhmus Denli kardeşler Diyarbakır E Tipi Kapalı Hapishanesi’nde kötü muameleye maruz kaldılar. Habere göre çocuk koğuşu olmadığı için yetişkin adli tutukluların koğuşuna konulan çocuklar, burada adli tutuklular tarafından elleri bağlanıp, paraları ve eşyaları alınıp, işkence ve kötü muameleye maruz bırakıldılar. Çocuklarıyla görüşmeye giden Emine Denli de çocuklarının kendisine “bizi buradan kurtar, bize işkence yapıyorlar, dayanamıyorum artık, intihar edeceğim” dediğini söylüyor.

Çocukların toplumsal gösteriye katıldıkları için tutuklanmaları, tutuklandıklarında “çocuk koğuşu” olmadığı gerekçesiyle yetişkin mahpuslarla bir arada tutulmaları başlı başına bir “kötü muamele” olarak görülebilir. Çocuklara hapishanede işkence yapanlar kadar, buna yol açanların da işkence ve kötü muamelede sorumluluğu vardır.

Not: İlke Haber Ajansı’nın 26 Temmuz 2014 tarihli haberine göre Mehmet ve Şeyhmus Denli kardeşlerin koğuşları değiştirilmiş.

Diyarbakır’da çocuk tutuklulara kötü muamele

DİYARBAKIR
Güncellenme : 18.07.2014 15:45

Toplumsal bir gösteriye…

View original post 239 kelime daha

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s